DÜKKAN BURGER / İSTANBUL

Sürekli ziyaret ediyoruz İstanbul’da, artık yazalım di mi???
Geç bile kaldık aslında…
Dükkan Burger modası hızla büyüyor falan derken büyüdü oturdu artık. İlk başladığında “Oh bee! McDonald’s & Burger King ile nereye kadar?” diyenlere ilaç gibi geldi bu yeni burger dükkanları.Tabii ki bir grup da ilk gidişlerde “bu fiyatlar ne ya?” oldu illa ki. Ama zamanla alışıldı ve oturdu dükkanlar işte. Rekabet her zaman tüketene yarar, işte farklı bir konsept, farklı bir lezzet ve alternatif birçok burger, pahalı veya değil, ne fark eder ki…
Filmlerde görülürdü böyle burgerler eskiden, country tarzı yol üstü benzincilerde mola verilir, karakterler inanılmaz hamburgerler yerlerdi, şöyle yumurtalı vs falan …
Dükkan Burger Bağdat Cadde’ye  girince masalar pek sıkış pıkış baştan bilesiniz. Masaların konumları ve sıkışıklıkları dolayısı ile hemen yurdum insanının muhabetlerini duyuyorsunuz, bir ticari bakış devreye giriyor ki inanılmaz!
– Aslında bundan bir tane açacaksın….  diye bir başlıyor insanlar, çok güldüm gerçekten. Hemen hemen 6-7 masada aynı muhabbet dönünce yazmak istedim. Millet ne iştahlı şu para konusunda!
İstanbul’da son 3-4 senede Steak Houselar, Burger dükkanları vs. birbiri ardına geldi. Tabii ki ilk  atılımlar İstanbul’da başladı her isim için. Sonra İstanbul’da farklı semtlerdeki diğer şubeler ve eğer planda varsa devamında diğer iller İzmir, Ankara, Bursa  vs.
Dükkan Burger çok var artık İstanbul’da. Web sitesinden size uygun diğer şubelere bakabilirsiniz. Bizim ziyaretimiz bu kez  Bağdat Caddesi’ne oldu.
Güzeldi tabii ki, hamburgere diyecek yok. Ben sadece avantajımdan bahsetmek istiyorum, yıllarca otellerde ve çalıştığım restoranlarda kendi hamburgerini kendisi yapmış ve satmış birisi olarak bu lezzeti istediğim an yapıp keyfini çıkartabiliyorum. Ama Dükkan burgerler beni detayları ve dekorları  ile hasta ediyor  gerçekten, ben daha ziyade konsept ve detaylardan büyük keyif alıyorum ve bugün de aldım.

Denk mi geldi bilmiyorum, inanılmaz müzikler süper bir ses ayarıyla çaldı yemek boyunca, üst üste bombalar patlıyor resmen. Hususi birisi başında oturmuş çalıp duruyor sandım ama değil. Masalardan Wc’ye, sunumlardan masa detaylarına kadar lezzetli yemek manyağının ayaklarını yerden kesiyor Dükkan Burger.
Heinz ürünleri masalarda Burgerleri lezzetlendirmeyi bekliyor sürekli hali hazırda. Yine yan masalardan duydum sivri akıllılar diyor ki hemen (millet kazık yemeye ve atmaya o kadar meyilli ki bu ülkede, mutlaka herkesin aklına bu fesatlık oturmuş) içinde başka bir marka ketçap ve mayonez  vardır kesin. Mekan senden meşrubatı, extrası vs derken zaten 30 lira almış burger için, onun içine başka bir şey koymakla uğraşır mı? Ben fiyatlardan dolayı böyle bir mekanın buna kalkışmış olacağını  sanmıyorum. Zaten tadınca hemen anlıyorsunuz, bir başka güzeldi hem ketçap hem de mayonez.
Hardal sürmek için konan ahşap karıştırıcılar da süperdi.

Gelelim Burgerlere! Güzel ancak dediğim gibi kendi hamburgerim bana daha güzel geliyor. Emeğe saygıdan olsa gerek burada da etler süperdi demek zorundayım ama.
Özellikle hesap geldikten sonra pahalı mıydı vs diye kritik yaparken insanın eşine ‘evde ben sana kralını yaparım:) diyebilmesi büyük lüks olsa gerek.
Dükkan Bites seçeneğini tercih ettim, 3 farklı çeşit içeren minik burgerlerden almak ve tatmak daha mantıklı geldi.
1 adet acı ezmeli,
1 adet baconlı
ve bir adet tereyağlı vardı.
Hepsi de gayet güzeldi.
Masa üzerinde kağıtta servis çok keyifli, hakkıyla burger yemeyi tamamlayan detaylar bunlar. Tekrar ediyorum ama gerçekten çok güzeldi. Bana göre tek eksik donuk patates kullanılması. Böyle bir yere, konsepte, çiflikte yetiştirilmiş özel besi hayvanlardan %1oo dana burgerlere kesinlikle elde kesme patates yakışır.
Operasyon olarak çok zor olur farkındayım, ama ne de güzel olur. Dediğim gibi fiyat takıntınız yoksa Dükkan Burger keyifli bir yer. Zaman zaman ziyaret edip iyi burger kaçamağı yapın.
Nasıl olsa iş tempsona kapılıp veya haftasonu AVM’lerde sinema öncesi veya sonrası zırt pırt fabrika üretimi hamburgerlerden bolca tüketip yiyiyorsunuz.

 

the fan of tasty foods diyor ki;
* Bağdat Caddesi bayağı yoğun bir şube, masa beklemek durumunda kalabilirsiniz.
* Burgerleri pişerken izlemek mümkün.

* Mutlaka pişirme detayınızı belirtin, standart pişirme uygulaması var.
* Donuk patates hayal kırıklığı yarattı, elde kesme olaydı…iyiydi !!

* Hardal seçeneklerinde taneli ve acı da var, isteyebilirsiniz.
* Dinamik & hızlı bir servis var.
* Çeşit çok fazla bu yüzden kendi favorinizi belki de denedikçe bulacaksınız.Fotolar;
the fan of tasty foods 2010
İstanbul

İletişim ;
http://www.dukkanburger.com/

Blog Hamburger köftesi tarifi için tıklayın.
Blog Baconburger tarifi için tıklayın.
Blog Hamburger tarifi için tıklayın.